Bize Ulaşın              
İSDAŞ

Lıfa Aır


 

ŞİRKET PROFİLİ

LIFA HAVA Ltd küresel ölçekte IAQ (İç Ortam Hava Kalitesi) iş bir lider firmadır LIFA IAQ Ltd grubu (1988 yılında) bir parçasıdır.Bugün sloganı "İç Hava Kalitesi için Çözümler" bizim devlet-of-the-sanat ürünleri ve sistemleri aralığını açıklar. Havalandırma Hijyen ve Yapı Koruma: LIFA AIR iki ana ürün bulunmaktadır.

 

Müşterilerin ana tip

- Top -

 

 • Havalandırma kurulum, bakım ve temizlik şirketleri
 • Nem, mikroorganizmalar, yangın ve duman nedeniyle ortaya çıkan zararlar sonrası yenileme konusunda uzmanlaşmış Yenileme şirketleri
 • Özel temizlik şirketleri
 • Kamu kurum ve kuruluşları
 • Şehir ve belediye topluluklar
 • Hastaneler
 • Mülkiyet ve bina sahibi ve yönetim şirketleri
 • Yapı / bina makinesi kiralama şirketleri
 • Lifa ağı şirketleri

 


Büyük ürün segmentlerinin

- Top -
 • Bina koruma Lifa 3G Besleme hava filtreleri (kendi tasarım / üretim)
 • Lifa Havalandırma kanalı temizleme makine ve ekipmanları (kendi tasarım / üretim)
 • Havalandırma Hijyen Lifa DuctControl denetim sistemi (kendi tasarım / üretim)
 • Kalıp yıkım için Lifa Dry & Clean Hepa / Gaz filtreli kurutma makinası (kendi tasarım / üretim)
 • Lifa AirClean ve HepaClean düşük basınçlı hava vakum / temizleme makineleri (kendi tasarım / üretim)
 • Asbest ve küf yıkım / yenileme için Lifa Kişisel Güvenlik malzemeleri (tulum, maskeler, filtreler, vb)
 • Asbest / zararlı toz için Ronda elektrikli süpürgeler
 • KEFA Hightech mikrogözenekli kaplamalar örneğin GrafoTherm yoğuşma önleyici, BioRid kalıp engelleyen kaplama ve AsbestGuard amyantla sarmalama kaplama
 • Alron kimyasallar, fire-/smoke hasar restorasyon ürünleri, anti-mikrobiyal ürünler

 


Piyasa beklentileri

- Top -

Biyolojik veya kimyasal saldırı potansiyel tehdit önemli ölçüde son zamanlarda artmıştır. Özellikle kaygı mekanik ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) sistemleri ile donatılmış binalarda oturanlar vardır. Bu sistemler bir giriş noktası ve tehlikeli maddeler ve diğer kirleticiler için bir dağıtım sistemi haline gelebilir. Sonra kirli hava bir binaya girdi, havalandırma sistemi ciddi sonuçları olan binanın çeşitli bölgelerine hızla taşıyabilir.

SARS gibi Ayrıca havadaki hastalıklar, gelişmiş bir IAQ çözüm için ihtiyaç artmıştır: Lifa filtreleri ve diğer ürünler gibi. SARS Çünkü insanlar onlar nefes hava ve onların sağlıklı bir doğrudan bağlantı olduğunu fark etmişsinizdir.

Pazar çalışmaları Finlandiya'da büyük pazar rakamları açıklamak ve ayrıca hemen hemen her yerde dünyada: binaların neredeyse% 50 çok sık nem ve mikropların neden IAQ sorunları, çeşit muzdarip.

Finlandiya'da yeni yasa her 5 yılda oteller, restoranlar, çamaşırhaneler, yılda bir kez malzeme tozunu sanayi işleme ve hastaneler, okullar ve diğer kamu binalarında havalandırma sisteminin temizlenmesi gerekir.

 


Pazar alanı

- Top -

Lifa dünya çapında ürünler satmaktadır.

 


Araştırma ve geliştirme

- Top -

Lifa en önemli değerlerden biri öğrenme ve gelişme devam etmektedir. Lifa akademik dünya ile çok aktif ve güçlü bir ilişkisi vardı ve uygulamayı yatırım yapmıştır. Araştırma ve yıllık ürün geliştirme içine gelirinin 10%.

Tekes, Finlandiya Ulusal Teknoloji Ajansı, "Sağlıklı Bina" teknolojisi programı zaten 1999 başladı. Bu Lifa ya alanında bir uzman olarak ya da sponsor üyelerinden biri olarak yer alıyor birkaç farklı gelişim programları için ayrılmıştır:

Lifa Lifa yer almış olduğu 3 farklı bilimsel çalışmalar, sunulan olacak Singapur, Sağlıklı Bina 2003 Konferansı, altın sponsoru.Daha fazla bilgi bakınız: www.hb2003.org

Finlandiya katılan ana araştırma kuruluşları Helsinki Teknoloji Üniversitesi (HUT) de HVAC laboratuarında, Fin Mesleki Sağlık Enstitüsü (Helsinki ve Turku) ve bölgesel kurumları olduğu "Üretken Office 2005" projesi. Katılan diğer uluslararası üniversiteler İç Hava Çevre ve Enerji ve University of California, Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı için Danimarka, Merkezi örneğin Teknik Üniversitesi vardır.

"Clean and Functional Havalandırma Sistemi", Finlandiya Kapalı Hava Kurumu (FISIAQ) tarafından koordine edilmektedir proje.Bu projede LIFA `ın rol havalandırma sistemleri kontrol ve temizlik için" En İyi Uygulama "yöntemlerini seçme ve geliştirmektir.Yükleyerek ve yeni havalandırma sistemlerinin temizliği ile ilgili bu projenin ilk bölümü 2002 yılında tamamlanmış ve mevcut eski kanalları için kurallar yakında tamamlanması aşamasına getirilmiştir.

"FINE - ultra küçük parçacıklar: Bu projenin amacı, yöntemleri ve insan için en zararlı olduğu tahmin edilmiştir, bu parçacıklar azaltmak ve kontrol etmek için ekipman üretmektir.

 


Patentler

- Top -

Lifa Kuru ve Temiz (pat. 110028) 
Bu kombine nem / hava temizleyici Hepa-filtre ile bir düşük basınç vakum birimi ve toz ve emisyon serbest restorasyon için bir aktif karbon gaz filtre olarak kullanılabilmektedir. S mikro-organizmaların neden: Makine emisyon, toksinler ve VOC çeşitleri için bir risk olduğu yerde, hastaneler ve okullar nem hasarlı tuvaletler tamiri gibi aşırı koşullarda kullanılır. Lifa nem ve mikroplar birçok sorunlara neden binaların tarama alanlarda hava nemini ve temizlemek için yeni bir yöntem geliştirdi.

Lifa Hydmaster (pat. 108.408) 
Lifa Hydmaster özel özelliği esnek mil boyunca hidrolik üretilen temizleme fırçası, döner tahrik gücüdür. Lifa Hydmaster farkla dünyanın en güçlü havalandırma kanalı fırçalama makinesi ve bir dahili video kamera ile sadece makine: temizlik sonuçları bir video monitörü üzerinde temizlik esnasında kontrol edilebilir. Lifa Hydmaster monofaze gerilim üzerinde çalışır ve belirgin daha güçlü ve büyük kompresör kullanılarak pnömatik temizleme makineleri daha sessiz. Bu dairesel ve dikdörtgen hem havalandırma kanallarında temizlik gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır.

Lifa 3G Kaynağı Hava Filtresi (Pat.Pend.) 
Bu Hong Kong Politeknik Üniversitesi, Finlandiya VTT Araştırma Merkezi ve Lifa arasındaki işbirliği ile Koruma Bina için çözüm (ler) geliştirilmiştir edildiği, en önemli kalkınma projesidir.

Lifa Gres Kesici (Pat.Pend.) 
Bu makine verimli ve zemin veya diğer yüzeylerden kanal temizleme sonra temizlenmesi gerekiyor herhangi bir sıvı veya diğer karışıklık olmadan gres maliyet çıkarmak için kriyo teknoloji ve Lifa Havalandırma Temizleme Konsept bir kombinasyonunu kullanır.

 


Konum

- Top -

Lifa `ın tesislerinde, ofisler, üretim odaları, showroom ve satış stok Helsinki, Hämeentie 103d FIN-00550 Finlandiya yer almaktadır. Lifa ayrıca Hong Kong, Dubai ve New York'ta ofisleri ve satış stokları var. Bu Asya, Orta-Doğu, Avrupa ve Kuzey Amerika'da kapsayacak şekilde dağıtım / işbirliği ağı da vardır.