Bize Ulaşın              
İSDAŞ

Dezenfeksiyon Üniteleri


 

Klor dozajlama sistemleri
Klor dozajlama üniteleri suda mevcut nitrit, demir, mangan gibi oksitlenebilen maddeleri oksitlemek ve bakteri, virüs gibi kirlilikleri ise dezenfekte etmek amacıyla kullanılmaktadır. 
 
Ultraviyole Sterilizasyon Sistemleri
Kullanım kolaylığı nedeniyle ultraviole ışını yaygın olarak kullanılan dezenfeksiyon yöntemlerindendir. Bu yöntemde su kontrollü olarak UV ışınına maruz bırakılmaktadır. Işın DNA aktivitesine son vererek bakterileri azaltmaktadır. Uygun tasarım ve periyodik bakımla ultraviole sistemleri bakterileri % 99 oranında azaltan basit ve güvenilir bir yöntemdir.
 
Ozonlama Sistemleri
Ozon kuvvetli bir oksidan olup yüksek bir oksidasyon gücüne sahiptir.Ozonun bakteri öldürücü etkileri klora benzemekle birlikte klordan iki kat daha etkili bir gazdır.
 
Havaya elektrik akımı verilerek yerinde üretilmektedir.Böylece havadaki oksijen oldukça kararsız olan ozonu oluşturmaktadır. İçme suyunda tat, renk ve kokunun iyileştirilmesinde, bakteri ve virüslerin giderilmesinde, organik madde, mikro kirleticiler, demir ve manganın oksidasyonunda kullanılmaktadır .
 
Uygulama Alanları
 
 Şişeleme suları
 Endüstriyel prosesler 
 Kozmetik sektörü 
 Gıda sektörü